Pandurii Târgu Jiu-Unirea Urziceni, scor 0-0, în prima etapă a Ligii I Bergenbier

vineri, 23 iulie 2010

Distribuie si prietenilor tai acest articol :
Pandurii Târgu Jiu a obţinut o remiză, scor 0-0, cu vicecampioana Unirea Urziceni, însă în prelungiri a avut anulat un gol valabil înscris de Bogdan Apostu.
Cu o echipă total schimbată faţă de sezonul trecut, gorjenii nu au reuşit să facă faţă ritmului jocului din prima repriză, iar Unirea putea să decid soarta partidei.Ialomiţenii au avut şi o bară în minutul 31, atunci când lovita de cap a lui Semedo a nimerit transversala. Pandurii a replicat trei minute mai târziu, dar Arlauskis a parat excelent mingea trimisă de Dan Nistor.
Vicecampioana a mai avut o bară în minutul 60, când Sorin Frunză a trimis o torpilă direct în transversala porţii apărate de Popa. Gazdele s-au aruncat în atac pe final şi chiar puteau fi surprinse, însă nici atacanţii Unirii nu au găsit drumul spre gol.

Greşeală de trei puncte » Lui Antohi i-a fost anulat un gol valabil în minutul 90+1!
Chiar în prelungiri s-a marcat şi golul mult aşteptat, pandurul Antohi trimiţând balonul în plasă, însă arbitrul Crângaşu anulează în mod eronat golul şi aduce un punct Unirii Urziceni, a cărui conducător a blamat în deseori arbitrajul în ultima perioadă.

CASETA MECIULUI:
Pandurii Târgu Jiu: 12. M. Popa - 2. Matei, 3. Viera, 5. Pintilii, 6. Cardoso - 7. Băcilă, 28. Menassel (21. Chiricheş '85), 16. Nistor, 10. Hidişan (17. Brata '16) - 18. Antohi (20. Stromajer '90+2), 9. Apostu. Antrenor Ionuţ Badea.
Unirea Urziceni: 1. Arlauskis - 23. Bordeanu, 24. Maftei, 6. Galamaz, 19. Brandan - 10. Pădureţu, 8. S. Paraschiv, 20. Marinescu (25. Neaga '85), 22. Semedo - 11. Onofraş (30. Frunză '46), 7. Bilaşco (9. Dale '64). Antrenor: Roni Levi.
Cartonaşe galbene: Apostu '79 / Semedo '27, Galamaz '79.
Arbitri: Radu Petrescu (central) - Eduard Crângaşu, Dorin Mudura (asistenţi) - Adrian Comănescu (rezervă).

Thank you for visited me, Have a question ? Contact on : youremail@gmail.com.
Please leave your comment below. Thank you and hope you enjoyed...