Victoria Brăneşti-Gaz Metan Mediaş, scor 2-3, în prima etapă din Liga I - Bergenbier (rezumat video)

luni, 26 iulie 2010

Distribuie si prietenilor tai acest articol :
Ajunsa pentru prima data in Liga I, micuta Victoria Branesti va disputa partidele de pe teren propriu la Buzau, iar asta va fi o mare problema pentru ea. Gaz Metan Medias, prima adversara a Victoriei din Liga I, a transferat cinci jucatori in aceasta vara, insa a ramas deficitara tot in atac, unde antrenorul Cristi Pustai nu a reusit inca sa-i gaseasca un inlocuitor pe masura lui Cristi Bud, plecat la CFR Cluj la inceputul anului.

Dupa doua suturi bune trimise de Todea si Muntean si respinse de Cernea, oaspetii au deschis scorul, in minutul 21, dintr-un penalty transformat de Eric. Lovitura de la 11 metri a fost acordata pentru un hent facut in careu de un jucator al Victoriei. Sase minute mai tarziu, Eric a executat o lovitura libera, mingea a fost deviata de Zaharia si de un fundas advers si a intrat in poarta. Ilfovenii au redus din diferenta in minutul 40, cand Olariu a transformat o lovitura de pedeapsa, acordata dupa un fault facut de Buchta asupra lui Oprea.

Eric a fost aproape de a realiza dubla in minutul 54, cand a prins un sut bun de la 17 metri, dar mingea a fost deviata si s-a dus in transversala. Cornel Coman putea egala la doi dupa o ora de joc, dar, aflat singur, la zece metri de poarta, a trimis mult peste transversala. Eric l-a invins din nou pe Cernea in minutul 75, cu un voleu in forta, trimis pe coltul scurt. Gazdele au dominat finalul partidei si au reusit sa mai marcheze o data, in primul minut al prelungirilor, prin Bogdan Oprea, care a trimis mingea in plasa dupa ce intai la driblat pe Buchta. Din pacate pentru cei din Branesti, golul lui Oprea a venit prea tarziu si nu au mai avut timp sa forteze egalarea.

CASETA MECIULUI:

Stadion: "Gloria" - Buzau Marcatori: Olariu - pen '40, Oprea '91 / Eric - pen '21, '75, Zaharia '27 Cartonase galbene: Cernea '20 / Todea '23, Akaki '33, Buchta '39

Victoria: Cernea - Maghici (Simion '61), Sg.Bar, Velicu, Nicola - D.Popa, Chirita, Olariu, Nicoara (Zuluf '82) - Coman (Prodan '69), Oprea Rezerve neutilizate: Bordeanu, Marincau, Novac, Ispir Antrenor: Ilie Stan
Gaz Metan: Buchta - Zaharia, Akaki, Fl.Lazar, Parvulescu - Cr.Todea, Kubala (Miclea '67) - Muntean, Eric (Trtovac '84), Hoban - Aganovic (Litu '82) Rezerve neutilizate: Plesca, Marovic, Dudita, Prekop Antrenor: Cristi Pustai
Arbitru: Robert Dumitru (Brasov) ; Asistenti: Catalin Savu (Galati) si Valentin Avram (Bucuresti)

REZUMAT VIDEO:-IN CURAND
Thank you for visited me, Have a question ? Contact on : youremail@gmail.com.
Please leave your comment below. Thank you and hope you enjoyed...