Dinamo KO. Hajduk - Dinamo 3 - 0

joi, 5 august 2010

Distribuie si prietenilor tai acest articol :
Dinamo a jucat foarte bine in tur, impunandu-se cu 3-1, insa golul primit pe teren propriu i-a complicat situatia, pentru ca Hajduk avea nevoie de o victorie cu 2-0 pentru a se califica mai departe. In ultimul meci din campionat, defensiva dinamovista a dat multe rateuri, un lucru ingrijorator inaintea partidei de la Split.

"Cainii" nu au rezistat nici macar un sfert de ora la Split, Vukusic marcand in minutul 12 cu un sut din interiorul careului. Zece minute mai tarziu, Brkljaca a marcat de la marginea careului si croatii erau calificati la acest scor. Pana la pauza, gazdele au mai marcat o data, prin Tomasov, care a trimis mingea in vinclu de la 30 de metri.
Romanii au inceput cu mult curaj partea a doua si pana in minutul 60 si-au creat trei ocazii. Torje a trimis doua suturi bune, ambele respinse de Subasic, iar Adrian Cristea a trimis de putin pe langa poarta de la 11 metri. George Curca a avut o interventie foarte buna in minutul 65, cand a scos de sub bara o lovitura libera executata de Ibricic. Dinamovistii au dominat usor in finalul partidei, insa nu si-au mai creat ocazii mari de gol si au parasit Europa League.

CASETA MECIULUI

Hajduk Split - Dinamo Bucuresti 3-0 (1-3)
Stadion: "Poljud" - Split  Marcatori: Vukisic '12, Brkljaca '20, Tomasov ' 38  Cartonase galbene: Ibricic '42, Subasic '82 / Ad. Cristea 35, N'Doye '74, Homei '86

Hajduk: Subasic - Oremus, Maloca, Buljat, Strinic - Brkljaca (Trebotic '69), Andric, Tomasov (Rezic '77) - Ibricic, Vukusic (Vejic '88), Anas Sharbini  Rezerve neutilizate: Radosevic, Ljubicic, Ahmad Sharbini, Jozinovic  Antrenor: Stanko Poklepovic

Dinamo: Curca - Scarlatache, Moti, Garat (Homei '28), Pulhac - N'Doye, Kone - Torje (Munteanu '69), Adrian Cristea, Ganea - Niculae (Andrei Cristea '61)  Rezerve neutilizate: Balgradean, Danciulescu, Goian, Margaritescu  Antrenor: Ioan Andone

Arbitru: Carlos Xistra (Portugalia)