Timişoara obtine nesperat un egal pe finalul meciului: Gaz Metan Medias - FC Timisoara 2 -2 REZUMAT VIDEO

duminică, 1 august 2010

Distribuie si prietenilor tai acest articol :
Gaz Metan Medias a pierdut in prelungiri victoria cu FC Timisoara, dupa ce a condus cu 2-0 pana in minutul 70 si a fost egalata in minutul 91. Eric a reusit dubla pentru Medias, prin golul din penalty din minutul 15 si cel marcat in minutul 47, iar Timisoara a revenit prin reusita lui Magera, golul egalizator fiind marcat de Axente.

Timisoara a fost la un pas de gol inca din minutul 7, bara opunandu-se sutului trimis de la 21 de metri de Axente. Dupa noua minute, la un contact intre Sepsi si Muntean, Hategan a acordat usor lovitura de la 11 metri, aceasta fiind transformata de Eric. In minutul 27, Mera a trimis o buna lovitura de cap, respinsa in corner de Razvan Plesca. Portarul gazdelor a avut o noua interventie buna cu doua minute inainte de pauza, cand a respins un sut din sase metri al lui Dorin Goga.
La doua minute de la startul partii a doua, Eric i-a furat un balon lui Alexa si l-a invins pe Pantilimon cu un sut plasat de la 17 metri. Timisoara a avut o noua ocazie in minutul 58, lovitura de cap trimisa de Cisovsky fiind scoasa in corner de Plesca. Mediesenii au scapat pe contraatac in minutul 68, insa Eric a sutat modest din 11 metri, mingea ducandu-se alaturi. Banatenii au inceput sa spere la cel putin un punct din minutul 72, in urma unui gol marcat de Lukas Magera cu un sut de la 25 de metri. Dupa zece minute, Cisovsky a trimis o noua lovitura de cap, din 8 metri, respinsa in bara de portarul advers. Oaspetii au reusit sa scoata un punct la Sibiu, dupa ce, in minutul 92, Mircea Axente a egalat cu o plasata lovitura de cap.

CASETA MECIULUI

Stadion: "Municipal" - Sibiu  Marcatori: Eric (pen.) '16, '47 / Magera '72, Axente '92  Cartonase galbene: Todea '5, Akaki '54, Plesca '86, Trtovac '93 / Bourceanu '38, Cisovsky '45, Magera '63, Scutaru '77

Gaz Metan Medias : Plesca - Zaharia (Trtovac '81), Lazar, Akaki, Parvulescu (Prekop '87) - Todea, Kubala, Eric, Muntean, Hoban - Aganovic (Litu '89) Rezerve neutilizate: Portnosj, Marovic, Dudita, Miclea  Antrenor: Cristian Pustai

FC Timisoara: Pantilimon - Scutaru, Mera, Cisovsky, Sepsi - Alexa, Bourceanu (Poparadu '66) - Goga (Mansour '71), Magera, Curtean (Tames '59) - Axente  Rezerve neutilizate: Taborda, Luchin, Popovici, Dukic  Antrenor: Vladimir Petrovic

Arbitru: Ovidiu Hategan (Arad); Asistenti: Cristian Nica (Ploiesti) si Miclos Nagy (Cluj Napoca)